Borsa Haberleri

Pegasus, Edinburgh’a Yeni Hat Açtı

Pegasus, Edinburgh’a Yeni Hat Açtı
Google News Icon Takip Et

Pegasus (PGSUS), İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İskoçya’nın başkenti Edinburgh’a yeni hat açtı.

Edinburgh’a açılan yeni hattın seferleri 27 Haziran 2024 itibarıyla başladı. Söz konusu hat perşembe ve pazar günleri olmak üzere haftada iki şeklinde düzenlenecek.

Diğer yandan seferlerin temmuz ayının son haftası itibarıyla haftada 4 kez düzenlenmesi planlanıyor. Bu yeni rota Pegasus’un 2024 yılında başlattığı 7. yeni uluslararası hat oldu. Şirket daha önce sırasıyla Hırvatistan’da Zagreb (ZAG), Mısır’da Sfenks (SPX), Kazakistan’da Aktau (SCO), Bulgaristan’da Sofya (SOF), Moldova’da Kişinev (RMO) ve Slovakya’da Bratislava (BTS) hatlarını açmıştı.

Pegasus CEO’su Güliz Öztürk açtıkları her yeni hatla Türkiye’nin turizm potansiyeline katkı sağladıklarını dile getirdi. Öztürk, “Uçuş ağımızı genişlettikçe Türkiye ile diğer ülkeleri, kültürel ve ekonomik olarak birbirine bağlamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks