Borsa Haberleri

PayPal, Reklam Alanına Genişliyor

May 28, 2024 • 1 dakika okuma süresi
PayPal, Reklam Alanına Genişliyor

The Wall Street Journal’ın haberine göre ABD’li ödemeler devi PayPal (PYPL) bir reklam satış işi kurmayı planlıyor.

Söz konusu işin, PayPal’ın Venmo uygulaması da dahil olmak üzere hizmetlerini kullanan milyonlarca tüketicinin satın alma ve harcama davranışlarını takip ederek ürettiği veriler etrafında inşa edileceği belirtiliyor.

WSJ’nin haberi, PayPal’ın bu çabaya liderlik etmesi için yeni bir kıdemli başkan yardımcısı ve yeni PayPal Ads bölümünün genel müdürünü işe aldığını söyledi. Birime liderlik edeceği iddia edilen Mark Grether, daha önce Uber’in (UBER) reklam işlerini yönetiyordu.

Yeni reklam birimi, kendi müşterilerine ve PayPal aracılığıyla ürün ya da hizmet satmayan müşterilere reklam satmayı hedefleyecek. Grether de görevinde yeni reklam formatları oluşturmaktan, satışları denetlemekten ve birimi dolduracak personeli işe almaktan sorumlu olacak.

PayPal, Reklam Alanına Genişliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing