PayPal İlk Çeyrekte Analist Tahminlerini Aştı

Mayıs 9, 2023 • 2 dakika okuma süresi
PayPal İlk Çeyrekte Analist Tahminlerini Aştı

Dijital ödeme alanında operasyonlarını sürdüren PayPal (PYPL), dün açıkladığı ilk çeyrek bilançosunda analist tahminlerini aşarken, 2023 yılı beklentilerini de yükseltti.

PayPal İlk Çeyrekte Analist Tahminlerini Aştı

Masraf yönetimi ve e-ticaret alanındaki büyüme ile ilk çeyrekte yıllık %10 büyüme ve 7,04 milyar dolar gelir açıklayan PayPal, 6,98 milyar dolarlık analist beklentilerini de aştı.

Hisse başı kâr 1,17 dolar oldu. Burada ise yıllık %33 büyüme takip ediliyor.

PayPal için önemli metriklerden biri de toplam ödeme hacmi ve fon transferleri. 

  • Ödeme hacmi 355 milyar dolar ile yıllık %10 artış gösterirken, 5,8 milyar fon transferi de geçtiğimiz yılın ilk üç ayına kıyasla %13 büyüdü.
PayPal İlk Çeyrekte Analist Tahminlerini Aştı

Şirket aktif kullanıcı hesaplarını ve toplam işlem hacimlerini son 5 yıldır düzenli bir şekilde büyütüyor. 

  • Bu başarının nedeni ise PayPal’ın güveni ve inovasyonu birleştirerek müşterilere sunması olarak açıklanıyor.

Son olarak PayPal, gelirini bir sonraki çeyrek için yıllık %8 büyütmeyi hedefliyor. Şirket, müşteri memnuniyetini artırıp ve işlem sürelerini kısaltırken inovasyonu en etkili şekilde kullanmaya devam edeceğini açıklıyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı


Bu analist notu hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: PayPal Q1 2023 Investor Update