Borsa Haberleri

PayPal CEO’sundan Olumlu Açıklamalar

December 8, 2022 • 2 dakika okuma süresi
PayPal CEO’sundan Olumlu Açıklamalar

PayPal (PYPL) hisseleri, CEO ve Başkan Dan Schulman’ın kasım ayında açıkladığı tahminlerin “bir nebze üzerinde” bir dördüncü çeyrek gelirine ulaşabileceklerini belirtmesinin ardından çarşamba öğleden sonraki işlemlerde 4,3% oranında yükseliş kaydetti.

● Şirket, 1,19 dolar seviyesindeki ortalama analist tahmini ve 1,08 dolar şeklinde gerçekleşen üçüncü çeyrek rakamıyla kıyaslandığında, dördüncü çeyrek düzeltilmiş hisse başına fiyatın 1,18-1,20 dolar bandında gerçekleşmesini bekliyor.

● UBS Global TMT etkinliğinde bir konuşma yaparak dördüncü çeyrek için “bizim için önemli bir dönüm noktası” diyen Schulman,  “Faaliyet marjlarımız kesinlikle yükselecek ve faaliyet giderlerindeki artış, çeyrek büyümesini negatif yöne çekecek.” ifadelerini kullandı.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Schulman ayrıca, dördüncü çeyrek gelirinde yaklaşık 9% artış olacağına yönelik tahminlerini baz alarak “doğru yoldayız” sinyali de verdi. 7,39 milyar dolarlık konsensüs ve 6,85 milyar dolarlık üçüncü çeyrek rakamına kıyasla, 7,38 milyar dolar net gelir beklentisi mevcut.

PayPal CEO’sundan Olumlu Açıklamalar

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha