Borsa Haberleri

PayPal, BTIG ve Oppenheimer Not Güncellemeleriyle Düşüşte

January 5, 2024 • 1 dakika okuma süresi
PayPal, BTIG ve Oppenheimer Not Güncellemeleriyle Düşüşte

PayPal Holdings (PYPL) hisseleri, analistlerin bu haftaki ikinci not düşüşünün ardından piyasa öncesi işlemlerde 1,5% geriledi.

BTIG analistleri “çok fazla belirsizlik” nedeniyle ödeme şirketinin “AL” notunu “NÖTR” seviyesine indirdi.

Analistler, yeni CEO Alex Chriss’in Braintree için marj genişlemesini artırmaya ve geleneksel markalı ödemeyi istikrara kavuşturmaya öncelik vereceğini tahmin ediyor; bunların her ikisinin de çok yıllı katalizör olması bekleniyor.

Analistler bir notta, “Şirketi tutarlı ve kârlı gelir büyümesine döndürme sürecini, 2024 mali yılının ana temasından ziyade çok yıllı bir girişim olarak görüyoruz.” diyor.

Bu not düşüşü, Oppenheimer’ın hafta başında PayPal üzerindeki kârlılık baskısına dayanarak şirketin notunu “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” seviyesine düşürme kararının ardından geldi.

Analistler, “Hisse konusunda daha yapıcı hale gelmeden önce trendlerin olumluya dönmeye başladığına dair daha somut göstergeler görmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı. 

PayPal, BTIG ve Oppenheimer Not Güncellemeleriyle Düşüşte

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing