Borsa Haberleri

PayPal Bilanço Özeti: “İhtiyatlı” Bir Şekilde Beklentilerini Düşürdü

Kasım 4, 2022 • 2 dakika okuma süresi
PayPal Bilanço Özeti: “İhtiyatlı” Bir Şekilde Beklentilerini Düşürdü

● Çevrimiçi ödeme şirketi PayPal Holdings (PYPL), geniş bir ekonomik gerileme beklentisiyle yıllık gelir artışı tahminini düşürdü. Yapılan açıklamada tatil çeyreği için şirketin ABD’deki e-ticaret segmentinde fazla bir büyüme beklenmediği belirtildi.

● Popüler Venmo ödeme uygulamasının sahibi olan PayPal’ın hisseleri, şirketin üçüncü çeyrek kârında da düşüş bildirmesinin ardından perşembe günü kapanış sonrası piyasada 11%’e varan bir kayıp yaşadı. Ancak daha sonra bir miktar toparlanmayla bu kayıp 9%’a kadar geriledi.

● Kaliforniya San Jose merkezli şirket, yıllık düzeltilmiş büyüme hedefini 11%’den 10%’a indirdi. Refinitive’e göre analistlerin büyüme beklentisi ise 10%’du.

● Enflasyon son birkaç on yılın en yüksek seviyesine tırmanırken ve olası bir resesyona dair endişeler artarken, tüketici harcamalarında bir daralma yaşanacağı beklentisiyle daha ılımlı tahminler yayımlanıyor.

● CEO Daniel Schulman, şirketin bu ihtiyatlı tahmininin sorumlusu olarak “zorlu makro ortamı, yavaşlayan e-ticaret eğilimlerini ve öngörülemeyen tatil alışveriş sezonunu” gösterdi.

● Schulman, mali rapor sonrası yaptığı açıklamada, “Dördüncü çeyrekte e-ticaretin oldukça sessiz olacağını düşünüyoruz.” dedi.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti