Borsa Haberleri

PayPal Bilanço Özeti: “İhtiyatlı” Bir Şekilde Beklentilerini Düşürdü

November 4, 2022 • 2 dakika okuma süresi
PayPal Bilanço Özeti: “İhtiyatlı” Bir Şekilde Beklentilerini Düşürdü

● Çevrimiçi ödeme şirketi PayPal Holdings (PYPL), geniş bir ekonomik gerileme beklentisiyle yıllık gelir artışı tahminini düşürdü. Yapılan açıklamada tatil çeyreği için şirketin ABD’deki e-ticaret segmentinde fazla bir büyüme beklenmediği belirtildi.

● Popüler Venmo ödeme uygulamasının sahibi olan PayPal’ın hisseleri, şirketin üçüncü çeyrek kârında da düşüş bildirmesinin ardından perşembe günü kapanış sonrası piyasada 11%’e varan bir kayıp yaşadı. Ancak daha sonra bir miktar toparlanmayla bu kayıp 9%’a kadar geriledi.

● Kaliforniya San Jose merkezli şirket, yıllık düzeltilmiş büyüme hedefini 11%’den 10%’a indirdi. Refinitive’e göre analistlerin büyüme beklentisi ise 10%’du.

● Enflasyon son birkaç on yılın en yüksek seviyesine tırmanırken ve olası bir resesyona dair endişeler artarken, tüketici harcamalarında bir daralma yaşanacağı beklentisiyle daha ılımlı tahminler yayımlanıyor.

● CEO Daniel Schulman, şirketin bu ihtiyatlı tahmininin sorumlusu olarak “zorlu makro ortamı, yavaşlayan e-ticaret eğilimlerini ve öngörülemeyen tatil alışveriş sezonunu” gösterdi.

● Schulman, mali rapor sonrası yaptığı açıklamada, “Dördüncü çeyrekte e-ticaretin oldukça sessiz olacağını düşünüyoruz.” dedi.

PayPal Bilanço Özeti: “İhtiyatlı” Bir Şekilde Beklentilerini Düşürdü

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters