Borsa Haberleri

Pasifik Teknoloji: İnandığımız Şirketlere Yatırım Yapmayı Planlıyoruz

Pasifik Teknoloji: İnandığımız Şirketlere Yatırım Yapmayı Planlıyoruz
Google News Icon Takip Et

Pasifik Teknoloji (PATEK) halka arzı için talep toplama bugün başladı. Talep toplama yarın (7 Şubat) itibarıyla sona erecek. Şirketin CEO’su Nusret Dur, halka arz ve şirketin yatırım planları hakkında açıklamalarda bulundu.

Pasifik Teknoloji halka arz fiyatı pay başına 35 lira olarak belirlenirken, şirketin 20,15%’lik kısmı halka açılacak. Şirket buradan elde edeceği gelirlerin 35%’ini Ar-Ge yatırımlarına, 20%’sini işletme sermayesine ve 45%’ini de yatırım harcamalarına ayıracak.

“İnandığımız Şirketlere Yatırım Planlıyoruz”

Pasifik Teknoloji CEO’su Nusret Dur, şirketin geleceğe yönelik yatırım planları hakkında yaptığı açıklamalarda, birlikte yol yürüyebilecekleri ve inandıkları şirketler ile girişimcilere yatırım yapacaklarını kaydetti.

Dur, ” Birlikte yol yürüyebilmek, ürün gelişimini belli bir noktaya kadar getirmiş ancak devam etmekte zorlanan bu tür yapılara destek vererek onlara katma değer sağlayarak birlikte bir yol yürüme hedefi ve pazardan pay alma hedefiyle aslında bu tür yatırımları gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

“Girişimlerimizi Ve Yatırımlarımızı Daha Güçlü Şekilde Devam Etmek İstedik”

Dur, halka arzların, kurumsallaşma, izlinilebilirlik ve şeffaflık bakımında şirketlere değer kattığını ifade ederek şöyle devam etti:

“Bunun yanında finansal kaynak yapısına da güçlü bir giriş olduğu için bir güçlenme söz konusu. Bütün bunları birleştirdiğinizde büyük bir sinerji ortaya çıkıyor. Biz de bu amaçla şirketimizi halka arz ederek bundan sonraki girişimlerimize ve yatırımlarımıza daha güçlü ve sağlıklı bir şekilde devam etmek istedik”

TCDD Yolcu Bilet Satış Platformu Projesine İmza Attı

Şirket, hem sefer sayılarında hem de gelirlerde rekor artışlar sağlayan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarının (TCDD) yolcu bilet satış platformu gibi projelere imza attı.

Geçen yıl low code platform ve blockchain teknolojileri alanında iCredible şirketi ile siber güvenlik sektöründe Hollanda merkezli Imperum BV’ye yatırım yapan Pasifik Teknoloji, büyüme yaklaşımı ve yatırımcı bakış açısıyla belli bir seviyeye gelmiş girişimlere dahil olma ve potansiyel fırsatlara odaklı iş geliştirme çalışmalarını sürdürüyor.

Pasifik Teknoloji Halka Arzına İlişkin Tüm Detaylara Buradan Ulaşabilirsin

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: AA