Borsa Haberleri

Paramount, Yeni Teklif Haberleriyle Hareketlendi

Paramount, Yeni Teklif Haberleriyle Hareketlendi
Google News Icon Takip Et

Son aylarda bir satın alma rüzgarıyla adı sık sık gündeme gelen ABD’li medya şirketi Paramount Global (PARA), sektörün önde gelen isimlerinden Barry Diller ve şirketi IAC’nin (IAC) eğlence devinin kontrolünü ele geçirmek için bir teklif sunmaya hazırlandığına ilişkin bir haberle yeniden hareketlendi. 

The New York Times’ın dün konuyla ilgili bilgi sahibi kişilere dayandırdığı haberine göre IAC, Paramount’un hakim hissedarı National Amusements ile bir gizlilik anlaşması imzaladı.

Bir zamanlar Paramount Pictures’ın lideri olan Diller, 1990’larda şirketi satın almaya çalışmış ancak kızı Shari’nin National Amusements aracılığıyla Paramount’u kontrol ettiği Sumner Redstone tarafından geride bırakılmıştı.

Dün ayrıca CNBC, Paramount’un para kaybeden yayın kuruluşu Paramount+’ı bir ortak yayın kuruluşuyla birleştirmek için görüşmeler yaptığını ve Warner Bros Discovery’nin (WBD) yine potansiyel bir ortak girişim partneri olarak gündeme geldiğini bildirdi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha