Borsa Haberleri

Paramount ve Skydance Birleşmeye Hazırlanıyor

June 3, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Paramount ve Skydance Birleşmeye Hazırlanıyor

Paramount (PARA) ve Skydance, muhtemelen önümüzdeki günlerde açıklanacak olan birleşme şartları üzerinde anlaşmaya vardı.

CNBC’den David Faber’in haberine göre Paramount özel komitesi ve özel sermaye şirketleri RedBird Capital ve KKR tarafından desteklenen David Ellison’ın Skydance konsorsiyumu şartları kabul etti. Faber Pazartesi günü yaptığı açıklamada, anlaşmanın Paramount’un hakim hissedarı olan ve A sınıfı Paramount hisselerinin 77%’sine sahip olan National Amusements’ın sahibi Shari Redstone’un onayını beklediğini söyledi.

Anlaşma haftalar süren görüşmelerin ve Apollo Global Management (APO) ile Sony (SONY) Pictures’ın rakip tekliflerinin ardından geldi.

Faber’in haberine göre anlaşma şu anda Redstone’un National Amusements için 2 milyar dolar almasını öngörüyor. Skydance, B sınıfı Paramount hisselerinin yaklaşık 50%’sini tanesi 15 dolardan ya da toplamda 4,5 milyar dolardan satın alacak. Skydance ve RedBird ayrıca borcun azaltılmasına yardımcı olmak için Paramount’un bilançosuna 1,5 milyar dolar nakit katkıda bulunacak.

Faber’in haberine göre, anlaşmanın tamamlanmasının ardından Skydance ve RedBird Paramount’un üçte ikisine, B sınıfı hissedarlar ise şirketin kalan üçte birine sahip olacak. Müzakere edilen şartlar daha önce The Wall Street Journal tarafından bildirilmişti.

Paramount ve Skydance Birleşmeye Hazırlanıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC