Borsa Haberleri

Paramount, Skydance’i 5 Milyar Dolara Satın Alabilir

April 8, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Paramount, Skydance’i 5 Milyar Dolara Satın Alabilir

Paramount Global (PARA) ve Skydance Media arasındaki bir anlaşma, medya holdinginin bağımsız stüdyoyu satın alabileceğine işaret ediyor.

Wall Street Journal’ın haberine göre, Paramount yaklaşık 5 milyar dolar değerinde bir hisse işlemiyle Skydance’i satın almaya hazırlanıyor. İkili arasında görüşülen şartlar, Paramount’u kontrol eden National Amusements’ın işlemin ilk adımında 2 milyar doların üzerinde nakit alacağını ima ediyor.

WSJ’nin konuyla ilgili bilgi sahibi kişilere dayandırdığı haberine göre Skydance, Paramount Pictures film stüdyosunun sahibi Paramount’a bilançosunu güçlendirmek ve borçlarını ödemesine yardımcı olmak için önemli bir nakit akışı sağlayabilir.

Geçen hafta, Paramount yönetim kurulu üyelerinin Skydance Media ile özel birleşme görüşmelerine girmeyi kabul ettiği ve özel sermaye şirketi Apollo Global Management’ın (APO) 26 milyar dolarlık teklifi karşısında bağımsız stüdyoyu tercih ettiğine ilişkin haberler gelmişti.

WSJ, iki şirketin birleşmesiyle, birleşik şirketin bu imtiyazlarla ne yapabileceği konusunda çok daha fazla esnekliğe sahip olacağını söyledi ve Paramount Global başkanı Shari Redstone’un nakit para alacağını, oy hakkı olmayan hisselere sahip yatırımcıların ise birleşik şirkette hisse sahibi olacağını ekledi.

Anlaşma görüşmeleri başarılı olması halinde, Redstone’un babası merhum Sumner Redstone tarafından kurulan medya imparatorluğu üzerindeki kontrolü sona erecek. 

Paramount, Skydance’i 5 Milyar Dolara Satın Alabilir

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters