Borsa Haberleri

Paramount, Skydance Anlaşması için CEO’yu İşten Çıkardı

April 30, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Paramount, Skydance Anlaşması için CEO’yu İşten Çıkardı

Paramount Global (PARA), David Ellison’ın Skydance Media’sı ile olası bir birleşme hakkında görüşmelerin hızlanması umuduyla, CEO Bob Bakish’i işten çıkardığını ve göreve üç yöneticinin getirildiğini açıkladı.

Paramount+ yayın hizmetinin, Paramount Pictures film stüdyosunun ve MTV, BET ve Showtime gibi kablolu yayın ağlarının sahibi olan şirket, söz konusu kararını mart ayında sona eren çeyrek için beklentilerin üzerinde rakamlar sunduğu bilançosundan hemen önce açıkladı.

Şirketten yapılan açıklamada, yeni CEO koltuğunun CBS Başkanı ve CEO’su George Cheeks, Paramount Pictures stüdyo şefi Brian Robbins ve Showtime, MTV ve diğer ağların başkanı Chris McCarthy tarafından paylaşılacağı belirtildi.

Paramount, Skydance ile özel görüşmeler yürütüyor ve kablolu TV izlenme oranı düştükçe Netflix (NFLX) ve Walt Disney’in (DIS) zorlu rekabetiyle karşı karşıya kaldığı için yayın işini geliştirmeye çalışıyor.

McCarthy, şirketin üç aylık bilanço açıklamasında “Hızla değişen bir dünyada yeni ve daha büyük zirvelere ulaşmak için şirketi en iyi şekilde konumlandırmak amacıyla uzun vadeli bir stratejik planı tamamlıyoruz.” dedi.

Ancak analistler, yönetici değişikliğinin zamanlamasının kötü olduğunu düşünüyor.

PP Foresight analisti Paolo Pescatore yeni düzenlemenin “kilit paydaşlar arasında net bölünmelerin olduğu bir araba kazası gibi göründüğünü” söyledi.

Öte yandan şirket, mart ayında ilk çeyrekte analistlerin 0,36 dolarlık konsensüsünün oldukça üzerinde, 0,62 dolar seviyesinde hisse başına düzeltilmiş kâr açıkladı. Şirketin 7,69 milyar dolarlık gelirleri ise Wall Street’in 7,73 milyar dolarlık konsensüsünün altında kaldı.

Reklam gelirleri, CBS’in şubat ayındaki Super Bowl yayınının etkisiyle 14% arttı.

Şirketin yayın birimi Paramount+ bu dönemde 3,7 milyon abone kazanarak toplamda 71 milyona ulaştı ve analist beklentilerini aştı.

Paramount, Skydance Anlaşması için CEO’yu İşten Çıkardı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters