Borsa Haberleri

Paramount, Rekor Reytingin Ardından 800 Kişinin İşine Son Verdi

Paramount, Rekor Reytingin Ardından 800 Kişinin İşine Son Verdi
Google News Icon Takip Et

Paramount Global (PARA) CEO’su Bob Bakish, çalışanlara gönderdiği bir notta, CBS’in Super Bowl’un reyting rekoru kırdığını duyurmasından sadece bir gün sonra yüzlerce çalışanını işten çıkaracağını söyledi.

CNBC’nin konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre Paramount, işgücünün 3%’ü olmak üzere yaklaşık 800 kişinin işine son verecek. Şirket, 2022 yılını yaklaşık 24.500 tam zamanlı ve yarı zamanlı çalışanla tamamlamıştı.

Bakish notta, “Bu düzenlemeler, ivmemizi geliştirmemize ve önümüzdeki yıl için stratejik vizyonumuzu uygulamamıza yardımcı olacak.” ifadelerini kullandı.

Paramount Global; CBS, Paramount Pictures, Pluto TV, Paramount+ ve Nickelodeon, BET ve Comedy Central gibi kablo ağları dahil olmak üzere çeşitli varlıkların ana şirketi. 

Söz konusu işten çıkarmalar, medya şirketi birleşme ve satın alma seçeneklerini değerlendirirken gerçekleşti. Hatırlarsan, Paramount Global geçtiğimiz aylarda Skydance Media ve Warner Bros Discovery (WBD) ile olası bir birleşme üzerine görüşmeler gerçekleştirmişti.

Medya şirketi geçen ay yayınladığı bir iç yazıyla çalışanlarını yaklaşan işten çıkarmalar konusunda uyarmıştı. Bakish o dönemde Paramount Global’in “daha yalın bir şirket olarak faaliyet göstermesi ve daha az harcama yapması” gerektiğini söylemişti.

Geçtiğimiz günlerde şirketin CBS kanalında yayınlanan ve ABD Ulusal Futbol Ligi’nin (NFL) 58 şampiyonluk maçı Super Bowl, tüm platformlarda tahminen 123,4 milyon kişi tarafından izlenerek tarihin en çok izlenen televizyon programı oldu.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC