Borsa Haberleri

Paramount Global’a Apollo’dan Teklif

March 12, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Paramount Global’a Apollo’dan Teklif

Paramount Global (PARA), özel sermaye şirketi Apollo Global’ın son günlerde olası bir devralma konusunda şirkete ulaştığına dair bir haberin ardından 2%’ye yakın değer kazandı.

Axios’un konuyla ilgili bilgisi olan iki kaynağa dayandırdığı haberine göre Apollo, Paramount’un özel satın alma ve birleşme komitesiyle temasa geçti.

Habere göre Apollo’nun sadece, şirketin varlıkları arasında Paramount Pictures, yayıncı CBS, MTV dahil Viacom kablo ağları ve PlutoTV bulunan birimiyle bir anlaşma arayışında olduğu söylendi.

Paramount’u devralmaya yönelik ilgiye ilişkin son haber, geçen ay Deadline’ın Apollo’nun eğlence devi Paramount’u kontrol eden Redstone aile şirketi National Amusements için teklif vermeyi artık düşünmediğine ilişkin haberinin ardından geldi. 

Geçtiğimiz ayın sonlarında da CNBC, Paramount’a teklif veren Skydance Media ve Redbird Capital’in National Amusements’ın potansiyel satın alımını finanse etmek için eğlence devinin 3 milyar dolarlık hissesini satmak zorunda kalabileceğini bildirmişti.

Paramount Global’a Apollo’dan Teklif

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha