Borsa Haberleri

Palo Alto’daki Yükseliş Devam Edecek mi?

September 5, 2022 • 4 dakika okuma süresi
Palo Alto’daki Yükseliş Devam Edecek mi?

Kilit Noktalar:

  • Teknoloji hisseleri, şimdiye kadar zor bir yıl geçirdi ve sektörün en büyük isimlerinden bazıları bu süreçte kırmızıya döndü. Ancak siber güvenlik şirketi Palo Alto (PANW), bu zorlu dönemde teknoloji hisselerinin arasından sıyrılmayı başardı. 
  • Tecrübeli piyasa uzmanı Nancy Tengler ise şirketin hisselerindeki yükselişin henüz yeni başladığına inanıyor. Tecrübeli piyasa uzmanı, siber güvenlik şirketinin henüz büyümesinin ilk aşamalarında olduğunu belirtti. 
  • Söz konusu hissenin teknoloji alanında güvenilir bir bahis olabileceğini belirten Tengler, seküler yani dönemsel olmayan hisselerin kazanç sağlama ihtimalinin daha yüksek olduğuna dikkat çekti.
  • Son 12 ayda Palo Alto’nun hisse fiyatının 17%’den fazla artmasını referans gösteren Tengler, bu büyüme trendinin devam edeceğini belirtti
  • FactSet’e göre şirketin hisselerinde iyimser beklentilere sahip olan tek isim Nancy Tengler değil. Bir grup analist, Palo Alto’da “AL” ya da “YÜKSEK AĞIRLIK” notlarına ve ortalama 660 dolarlık bir fiyat hedefine sahip. 

Tecrübeli piyasa uzmanı Nancy Tengler ise şirketin hisselerindeki yükselişin henüz yeni başladığına inanıyor. 

CNBC’ye verdiği bir röportajda Tengler, “Yatırımcıların bu hisseye sorgusuz sualsiz atlamasını savunmuyorum. Ancak hisse senedi piyasasındaki oynaklığın eylül ayının ilk yarısına kadar devam etmesi hâlinde bu hisseye yatırım yapmanız durumunda daha iyi bir şans ve fiyat elde edebilirsiniz.” dedi. 

Nancy Tengler, Palo Alto’daki Büyümenin Süreceğine İnanıyor

Nancy Tengler, Palo Alto hisselerindeki büyümeye dair olumlu görüşlerini paylaştı. Tecrübeli piyasa uzmanı, siber güvenlik şirketinin henüz büyümesinin ilk aşamalarında olduğunu belirtti. Tengler, Palo Alto’daki yükselişin hem tartışmalı hem de cesaretli bir yatırım çağrısı olarak yorumlanabileceğini söyledi.

Daha yüksek faiz oranları, gelecekte nakit akışlarının ve kazançlarının çoğunu oluşturdukları için teknoloji gibi büyüme hisseleri üzerinde baskı oluşturuyor. Bu yıl teknoloji hisselerindeki büyük satış, faiz artışlarının hızlı temposunun yanı sıra faizlerdeki daha fazla artış olabileceğine ilişkin belirsizlikten kaynaklandı.

Bu gelişmelerle Tengler, gelecekteki kazanç artışını yönlendiren “seküler bir anlatıma” sahip hisse senetlerine sahip olmakla ilgilendiğini söyledi. Bu, onları daha güvenli bir yatırım haline getiriyor çünkü güvenilir kazanç sağlama olasılıkları daha yüksek, diye ekledi.

Piyasa uzmanı bu düşüncesini, “Yatırımcılar olarak yapmak istediğimiz şey, önümüzdeki üç ile beş yıl için kendimizi konumlandırmak.” sözleriyle ifade etti. Ayrıca açıklamalarına, artan faiz oranlarının gelecekte kazanç elde etme potansiyeli düşük olan şirketleri daha fazla etkilediğini de ekledi. 

Palo Alto, Geçen Yıla Göre 17%’den Fazla Yükseldi

Siber güvenlik şirketi Palo Alto, hisselerini geçen yıla göre 17%’den fazla yükseltmeyi başardı. Şirketin hisseleri bu yıl %3 düşse de aynı dönemde yaklaşık 26% gerileyen NASDAQ’ta listelenen teknoloji devlerinden daha iyi bir performans gösterdi. 

Başarılı bir mali çeyrek geçiren firma, faturalarda 44% büyüme kaydederek dört yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Son 12 ayda Palo Alto’nun hisse fiyatının 17%’den fazla artmasını referans gösteren Tengler, bu büyüme trendinin devam edeceğini belirtti. 

FactSet’e göre şirketin hisselerinde iyimser beklentilere sahip olan tek isim Nancy Tengler değil. Bir grup analist, Palo Alto’da “AL” ya da “YÜKSEK AĞIRLIK” notlarına ve ortalama 660 dolarık bir fiyat hedefine sahip. 

Palo Alto’daki Yükseliş Devam Edecek mi?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı