Borsa Haberleri

Palo Alto Networks Hedef Fiyatı 220 Dolara Düşürüldü – Piper Sandler

January 6, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Palo Alto Networks Hedef Fiyatı 220 Dolara Düşürüldü – Piper Sandler

Yatırım kuruluşu Piper Sandler’ın siber güvenlik şirketi Palo Alto Networks (PANW) ile ilgili fiyat hedefini düşürmesiyle birlikte, PANW hisseleri perşembe gün ortası işlemlerde yaklaşık 3% düştü.

● Baskılama nedeniyle düşük seviyede bir fiyat-kazanç oranı olmasından ötürü Palo Alto Networks (PANW) için fiyat hedefini 230 dolardan 220 dolara düşüren analist Rob D. Owens, şirketin ağlar, bulut bilişim ve Cortex XDR alanında konsolide güvenlik sürecinde olduğunu kaydetti.

● PANW için “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu yinelediklerini ve bununla birlikte şirketi en iyi yazılım hisselerinden biri olarak gördüklerini belirten Owens,

● Palo Alto (PANW)’nun yıl boyunca elde ettiği “güçlü” sonuçların, önündeki platform konsolidasyonunun yanı sıra sahip olduğu temel güvenlik duvarı ve yeni nesil güvenlik iş kollarının gelişmesine yardımcı olduğunu sözlerine ekledi. Analist, yeni nesil güvenlik iş kolunun tekrarlayan yıllık gelirinin, yüksek çift haneli büyüme oranıyla “güçlü eğilimleri” yansıttığını da kaydetti.

● “Palo Alto’nun gün geçtikçe zorlaşan makro ortamda ayakta kalma kabiliyetine inancımızı koruyoruz. Çeşitlendirilmiş platform, özellikle entegrasyon çalışmaları somutlaşmaya devam ederken, şirketin mavi çipli müşteri tabanında cüzdan payı almayı sürdürmeli.

● Kurumun fiyat hedefini düşürdüğü şirketlerden bazıları şunlar: CrowdStrike (CRWD), CyberArk (CYBR), Fortinet (FTNT).

Palo Alto Networks Hedef Fiyatı 220 Dolara Düşürüldü - Piper Sandler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha