Borsa Haberleri

Palo Alto, 2024 Beklentilerini Düşürdü

Palo Alto, 2024 Beklentilerini Düşürdü
Google News Icon Takip Et

Siber güvenlik şirketi Palo Alto Networks (PANW) 2024 mali ikinci çeyreğinde analist beklentilerini aşan rakamlar açıklasa da tüm yıl tahminlerindeki sert düşüş Wall Street’i memnun etmedi. 

31 Aralık 2023’te sona eren çeyrekte şirketin gelirleri 19% artışla 2 milyar dolara ulaştı ve 1,97 milyar dolarlık konsensüsü aştı. Geçen yılın aynı döneminde 84 milyon dolar seviyesindeki net kâr ise bu yıl 1,7 milyar dolar oldu. Şirketin düzeltilmiş hisse başına kârı da 1,30 dolarlık analist beklentisinin üzerinde, 1,46 dolara yükseldi. 

Bu güçlü rakamları kutlamaya hazırlanan yatırımcılar, şirketin 2024’e yönelik zayıf beklentileriyle karşılaştı; Palo Alto, 2024 genelinde toplam gelirinin 7,95 milyar ile 8 milyar dolar aralığında gelmesini bekliyor. Bu aralık, önceki tahmin olan 8,15 milyar ile 8,2 milyar doların oldukça altında. 

CEO Nikesh Arora tahminlerdeki söz konusu düşüşün stratejideki bir değişimden kaynaklandığını söyledi. Siber güvenlik devinin “büyümeyi hızlandırmak, platform geçişimizi ve konsolidasyonumuzu ve yapay zekâ liderliğini etkinleştirmek” istediğini belirten Arora, şirketin duruşunu değiştireceği bu dönemde “zorlu bir müşteri profili” beklediğini ekledi.

Palo Alto’nun tahminleri ayrıca konsensüsün de altında kaldı. LSEG verilerine göre analistler şirketin mali üçüncü çeyrek gelirinin 2,04 milyar dolar olmasını bekliyor ancak Palo Alto bu dönemde satışlardan 1,95 milyar ile 1,98 milyar dolar kazanacağını öngörüyor. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Palo Alto Networks