Borsa Haberleri

Palantir’den Güçlü Bilanço: Hisse 26% Yükseldi

Palantir’den Güçlü Bilanço: Hisse 26% Yükseldi
Google News Icon Takip Et

Palantir Technologies (PLTR) dün kapanış sonrası açıkladığı birinci çeyrek bilançosunda beklentileri aşmanın yanı sıra, yılın geri kalanı için öngörülerini de yükseltti. Hisse, kapanışın ardından 26% ralli yaptı. 

Palantir, bu dönemde hisse başına 4 sent kâr veya 505,94 milyon dolar beklentinin üzerinde hisse başına 5 sent kâr veya 525,19 milyon dolar kazandı. 

170 milyon doları ABD pazarından olmak üzere şirketin ticari geliri 236 milyon dolar, hükümet geliri ise yıllık bazda 20% artışla 289 milyon dolar oldu.

Palantir, yılın geri kalanı için de satışların 2.185 milyar dolar ile 2.235 milyar dolar aralığında olmasını bekliyor. Önceki öngörü 2,18 milyar dolardan 2,23 milyar dolara yükselmesiydi. 

Şirket ayrıca ikinci çeyrek gelirlerinin 536,2 milyon dolarlık analist beklentilerinin üzerinde, 528 milyon dolar ile 532 milyon dolar olmasını öngörüyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha