Borsa Haberleri

Palantir, Microsoft Bulut Ortaklığını Büyütüyor!

April 5, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Palantir, Microsoft Bulut Ortaklığını Büyütüyor!

Palantir Technologies (PLTR), Microsoft (MSFT) ile aralarındaki stratejik bulut ortaklığını özel sektörden kamuya genişleteceğini açıkladı. 

Şirket, Palantir Federal Cloud Service isimli biriminin, ABD Savunma Bakanlığı ve Microsoft Azure’daki iş yükünü desteklemek için FedRAMP izni ve akreditasyonu aldığını açıkladı. 

  • FedRAMP nedir? Federal Risk ve Yetkilendirme Programı, yani kısaca FedRAMP bulut ürünlerine yönelik güvenlik, yetki ve izleme çalışmalarına bir standart sağlayan ve tüm ABD hükümetini kapsayan bir program. 

Palantir, Microsoft Bulut Ortaklığını Büyütüyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha