Borsa Haberleri

Palantir Bilanço Özeti: Son İki Yılın En Yavaş Gelir Artışı

November 8, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Palantir Bilanço Özeti: Son İki Yılın En Yavaş Gelir Artışı

●   Palantir Technologies (PLTR), doların güçlü pozisyonunun şirket kârı üzerindeki etkisi nedeniyle Avrupa pazarında veri analizi yazılımına yönelik talebin düşük kalması üzerine, 2020 yılındaki halka arzdan bu yana en yavaş çeyrek dönem gelir artışını duyurdu. Şirket hisseleri pazartesi günü 8,5% değer kaybetti.

CIA ile gerçekleştirdiği ortak çalışmalarla tanınan şirket, daha kurumsal faaliyetler yürüterek belirsiz devlet sözleşmelerine olan bağlılığını azaltmaya çalışıyordu.

● Öte yandan, üçüncü çeyrekte bu segmentteki gelir, önceki üç aya göre yaklaşık 3% azalarak 204 milyon dolara geriledi ve Wall Street analistleri arasında, artan kredi maliyetleri nedeniyle ticari anlaşmalardan sürdürülebilir gelir elde etme konusundaki endişeleri artırdı.

● Şirket, üçüncü çeyrekte mevcut ABD askeri anlaşmalarına ilişkin yenilemelere ve kapsam genişletme çalışmalarına yeniden bel bağladı ve hükümet sözleşmelerinden yaklaşık 1 milyar dolar elde etti.

● Analistler, Ukrayna savaşının Palantir için daha fazla iş imkanı sağlamasını bekliyordu. Fakat başkan David Glazer, yeni devlet sözleşmelerinin zamanlamasının belirsizliğini koruduğunu belirtti.

Palantir Bilanço Özeti: Son İki Yılın En Yavaş Gelir Artışı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters