Borsa Haberleri

PagSeguro Hisselerinde Sert Düşüş Yaşandı

November 24, 2022 • 1 dakika okuma süresi
PagSeguro Hisselerinde Sert Düşüş Yaşandı

Çeyrek sonuçlarını açıklayan PagSeguro (PAGS) hisselerinde düşüş yaşandı. Hayal kırıklığına neden olan kazanç raporunun hisse üzerinde baskı oluşturmasıyla birlikte Brezilya merkezli dijital ödeme şirketinin hisseleri gün içinde yaklaşık 15% düşüş kaydetti.

PAGS 4,04 milyar dolar üçüncü çeyrek kazancı açıkladı. Bu rakam geçen yıla göre 45% artış anlamına geliyor. Bu sonuç analistlerin beklentilerinin gerisinde kaldı.

Açıkladığı düşük mali rapordan olumsuz etkilenen PAGS hisseleri 1,75 dolar düşerek seansı 10,26 dolardan kapattı. Bu değer kaybıyla birlikte hisse senedinin düşüşü devam etmiş oldu. Hisse geçen ay yaklaşık 24% düşüş kaydetmişti. Böylece temmuz ayından bu yana en düşük seviyesine gelmiş oldu.

PagSeguro Hisselerinde Sert Düşüş Yaşandı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha