Borsa Haberleri

PACCAR 50% Verimle “Özel Hisse Temettüsü” Duyurdu!

December 7, 2022 • 2 dakika okuma süresi
PACCAR 50% Verimle “Özel Hisse Temettüsü” Duyurdu!

PACCAR (PCAR), adi hisseler için 50% hisse temettüsü dağıtılacağını duyurdu. Hissedarlar, ellerinde bulundurdukları her iki hisse başına bir hisse daha alacak.

● Yeni hisselerin, 17 Ocak 2023 mesai bitimi itibarıyla kayıtlı hissedarlara 7 Şubat günü ihraç edileceği açıklandı.

● PACCAR Yönetim Kurulu Başkanı Mark Pigott, “PACCAR, premium sınıf kamyonlar, satış sonrası parçalar ve finansal hizmetler dahil olmak üzere iş kolu segmentlerinde kârlı büyümeye odaklanması sayesinde mükemmel hissedar getirileri elde etti.” ifadelerini kullandı.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Yönetim kurulu ayrıca, PACCAR’ın (PCAR) düzenli olarak üç ayda bir dağıttığı nakit temettünün, yeni bölünen her hisse başına 0,25 dolara çıkarıldığını ve 14 Şubat 2023 mesai bitimi itibarıyla elinde PCAR hissesi bulunan yatırımcılara 8 Mart 2023’te ödeneceğini açıkladı.

Not: “Hisse bölünmesine ilişkin bir duyuru yapıldığında, şirketler bu işlemi bir defaya mahsus özel bir hisse temettüsü olarakta duyurabilir. Bu temettü, üç ayda bir dağıtılan nakit temettü ile karıştırılmamalıdır. Kısaca ifade etmek gerekirse, şirketin hissedarlara ek hisseler ihraç ederek hisse bölünmesi gerçekleştireceği anlamına gelir.”

PACCAR 50% Verimle “Özel Hisse Temettüsü” Duyurdu!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha