Borsa Haberleri

Pabucu Dama Atılan Broadcom, Tekrar Sahneye mi Çıkıyor?

January 27, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Pabucu Dama Atılan Broadcom, Tekrar Sahneye mi Çıkıyor?

Ünlü bir analistin Apple (AAPL)’ın kendi Wi-Fi çiplerini üretme çalışmalarını durdurduğunu açıklamasının ardından Broadcom (AVGO) hisseleri 2%’den fazla yükseldi.

● TF International Securities analisti Ming-Chi Kuo perşembe günkü yorumlarında, Apple (AAPL)’ın kendi çipleri üzerindeki çalışmalarını “bir süreliğine” durdurduğunu belirtti. Kararın gerekçesi ise 3nm Apple Silicon ürünlerine öncelik verilmesi.

● Apple (AAPL)’ın söylentilere göre bir Wi-Fi çipi üzerinde çalıştığını belirten Kuo, Wi-Fi + Bluetooth çipi geliştirmenin daha zor olmadığını da sözlerine ekledi.

● Bu ayın başlarında yapılan haberlerde, Apple (AAPL)’ın Broadcom (AVGO)’dan tedarik ederek kullandığı Wi-Fi + Bluetooth çiplerinin yerine 2025’ten itibaren kendi geliştirdiği yonga setini kullanmak için çalışmalarını sürdürdüğü bildirilmişti.

● Kuo’nun açıklamalarının ardından Bloomberg, Wi-Fi + Bluetooth çip kombinasyonu çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

● Kazancının yaklaşık 20%’sini Apple (AAPL)’dan elde eden Broadcom (AVGO) için bu hamle potansiyel olarak çok önemli.

Pabucu Dama Atılan Broadcom, Tekrar Sahneye mi Çıkıyor?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha