Borsa Haberleri

Özel Rapor: Meme Hisselerinin Dönemi Yeniden mi Başlıyor?

January 16, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Özel Rapor: Meme Hisselerinin Dönemi Yeniden mi Başlıyor?

Bed, Bath & Beyond (BBBY)’un bir hafta süren baş döndürücü hisse fiyat sarsıntılarının ardından borsa yatırımcıları perakendecinin iflas riskini yabana atmazken, dikkatler artık tartışmaları beraberinde getiren iniş-çıkış hareketleriyle açığa satış (short) işlemlerinin yoğunlaştığı diğer hisselere çevrildi.

● Yarın açıklanması beklenen, eli kulağında bilançosuyla listenin en tepesinde Silvergate Capital (SI) bulunuyor. Vadeli işlem hacmi, bilançonun gelmesinden sonra Silvergate (SI) için 20%’lik bir dalgalanmaya işaret ediyor.

● Zayıf bir ikinci el otomobil pazarında mücadele vermeye devam eden Carvana (CVNA) da açığa satış işlemlerine yoğunlaşan yatırımcıların radarına girenlerden biri oldu.

● Açığa satış yapılan diğer favori hisseler şunlar: Beyond Meat (BYND), Beauty Health (SKIN), Vertex Energy (VTNR), Allogene Therapeutics (ALLO), Upstart Holdings (UPST), Marathon Digital (MARA), Weber (WEBR).

● En ünlü meme hisseleri olan GameStop (GME) ve AMC Entertainment (AMC) sırasıyla +23% ve +30% ile yükseliş dalgasına katıldılar.

● Long – short savaş alanlarından biri de elektrikli araç sektörü. Geçen hafta çok büyük dalgalanma hareketleri gören diğer hisselerden bazıları şunlar: Arrival (ARVL), QuantumScape (QS), EVgo (EVGO), Blink Charging (BLNK), Sono Group (SEV).

Özel Rapor: Meme Hisselerinin Dönemi Yeniden mi Başlıyor?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha