Borsa Haberleri

Özel Rapor: İndirim Marketlerine Olan Talep Artıyor

January 16, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Özel Rapor: İndirim Marketlerine Olan Talep Artıyor

Placer.ai’ın yaptığı yeni bir habere göre, indirim marketleri, tüketici eğilimlerinin hızını kaybetmediği 2023 başında güçlü bir trafik öngörüyor.

● Yaya Trafiği İzleme Verileri Kurumu’na göre, dördüncü çeyrekte indirim marketlerine yapılan haftalık ziyaretlerde çift haneli bir artış görüldü. Dördüncü çeyreğin sadece bir haftalık diliminde tek haneye düştü. Tek haneli istisnanın kaydedildiği 12 Aralık haftasında ziyaretler 9,4% arttı.

● Büyük indirim marketleri arasındaki Five Below (FIVE), özellikle son dakika Noel alışverişlerinin yapıldığı zamanlarda yaya trafiğini en fazla artıran perakendeci oldu. FIVE marketlerine yapılan ziyaretler dördüncü çeyrekte 2019’a kıyasla 50%’nin üzerinde arttı.

● Dollar General (DG) ve Dollar Tree (DLTR) ise pandemi seviyelerine göre sırasıyla 22,8% ve 15,3% fazla ziyaretçi çekti. Dollar Tree’nin sahibi olduğu Family Dollar da 20% daha fazla müşteri gördü.

● Haberde, “Tüketiciler, alışveriş alışkanlıklarını devam eden enflasyona göre ayarlamanın yollarını ararken, indirim marketleri sektörü ziyaret kazançlarını 2023’e taşıyabilecek yapılanmayı tamamlamış görünüyor.” denildi.

Özel Rapor: İndirim Marketlerine Olan Talep Artıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha