Borsa Haberleri

Özel Rapor: ABD Elektrik Üretiminin Yarısından Fazlası Güneş Enerjisinden Sağlanacak – EIA

February 7, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Özel Rapor: ABD Elektrik Üretiminin Yarısından Fazlası Güneş Enerjisinden Sağlanacak – EIA

ABD Enerji Bilgi İdaresi (EIA) pazartesi günü yaptığı açıklamada, 2023’te ABD şebekesine eklenmesi öngörülen 54,5 GW’lık yeni şebeke ölçeğinde elektrik üretim kapasitesinin yarısından fazlasının güneş enerjisinden elde edileceğini duyurdu.

● EIA’ya göre, öngörülen tüm kapasitenin fiilen devreye girmesi durumunda, 2023’te eklenen yeni şebeke ölçeğinde güneş enerjisi kapasitesi, 2021’deki 13,4 GW’lık rekoru iki katından daha fazla artırarak yalnızca bir yıl içindeki en yüksek kapasite olacak.

● Geliştiricilerin, ABD’deki mevcut 8,8 GW pil depolama kapasitesine 2023 yılında 9,4 GW pil depolama kapasitesi eklemesi ve bunun yanı sıra 6,0 GW rüzgar kapasitesi ilave etmesi bekleniyor.

Özel Rapor: ABD Elektrik Üretiminin Yarısından Fazlası Güneş Enerjisinden Sağlanacak - EIA

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha