Borsa Haberleri

Özel Haber: Tesla, 2023 Sonunda Cybertruck Seri Üretimine Başlıyor!

November 2, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Özel Haber: Tesla, 2023 Sonunda Cybertruck Seri Üretimine Başlıyor!

● Reuters’ın planlardan haberdar olan iki kişiden aldığı bilgiye göre Tesla (TSLA), CEO Elon Musk’ın 2019 yılında tanıttığı pick-up modeline ilişkin olarak hedeflenen ilk üretim tarihinden iki yıl sonra, 2023 yılı sonunda Cybertruck seri üretimine başlamayı amaçlıyor.

Tesla, geçtiğimiz ay yapılan açıklamada yeni model için Austin, Teksas’taki fabrikayı 2023 yılı ortalarında başlaması hedeflenen “erken üretim” sürecine hazırladıklarını belirtmişti. Musk, finans analistleriyle yaptığı konferans görüşmesinde Cybertruck için son düzlükte olduklarını söylemişti.

● Gelecek yılın ikinci yarısında kademeli bir artışla elektrikli kamyon için tam kapasite üretime geçilecek. Büyüme açısından çeyrek dönem boyunca yeni modelin üretimine odaklanılması beklendiğinden, bu durum Tesla’nın 2024 yılı başlarına kadar kazanç sağlayamayacağı anlamına geliyor.

● Bugüne kadarki en fazla merak edilen ve en yakından izlenen elektrikli araç olan Cybertruck için 100 dolar ödeyerek ön sipariş veren yüz binlerce potansiyel alıcının, araçlarına kavuşmak için bir yıl daha beklemesi gerekecek.

Tesla, konuya ilişkin açıklama yapmadı. Tesla hisseleri salı günü erken saatlerde 4,3% artarken, bunu 0,4%’lük bir yükseliş izledi.

Özel Haber: Tesla, 2023 Sonunda Cybertruck Seri Üretimine Başlıyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters