Borsa Haberleri

Özel Haber: Cathie Wood ve Bitmeyen Tesla Yatırımları

December 29, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Özel Haber: Cathie Wood ve Bitmeyen Tesla Yatırımları

ARK Invest’te CEO ve CIO görevlerini bir arada yürüten Cathie Wood, değer kaybeden Tesla (TSLA) hisselerini satın almaya devam ediyor. Kendisi ve ekibi, yedi günlük kayıp serisine ve salı günü 11,4%’lük sert düşüşüne rağmen 25 binden fazla Tesla hissesi aldı.

Ark’ın ticaret kayıtlarına göre Wood, salı günü amiral gemisi ARK Innovation ETF (ARKK) aracılığıyla toplam 25.147 adet TSLA hissesi satın aldı.

Ark Invest’in 16 Aralık’tan bu yana TSLA satın alma takvimi şu şekilde:

● 27 Aralık: 25.147 adet

● 23 Aralık: 20.458 adet

● 21 Aralık: 9.952 adet

● 20 Aralık 19.125 adet

● 19 Aralık: 27.494 adet

● 16 Aralık: 31.018 adet

ARKK’ın portföyünde bulunan 346,08 milyon dolarlık TSLA hissesi 6% ile portföyün şu anda en büyük beşinci varlığı konumunda ve Wood boğa duruşunu artırmaya devam ediyor. Diğer yandan, TSLA’yı 6,98% ile en büyük beşinci varlığı olarak gösteren ARKQ’ın portföyünde bulunan TSLA hisselerinin piyasa değeri ise 53,62 milyon dolar seviyesinde.

ARKK ve Wood’un portföyündeki diğer borsa yatırım fonları 2022’de zorlu bir süreçten geçerken, Third Point koruma fonunun milyarder lideri Daniel Loeb, ARK Invest’in yakın zamanda piyasaya verdiği mesajın “stonk hodlers” (alınan hisseleri değişken fiyatlara rağmen satmadan uzun süre elde tutma) yaklaşımını anlamak için bir tez olarak kullanılması gerektiğini belirtti.

Özel Haber: Cathie Wood ve Bitmeyen Tesla Yatırımları

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha