Borsa Haberleri

Özel Haber: Alibaba Hisselerinde Yükseliş Başlıyor mu?

January 5, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Özel Haber: Alibaba Hisselerinde Yükseliş Başlıyor mu?

Alibaba (BABA) hisseleri, Pekin yönetiminin finansal teknoloji şirketi Ant Group’a büyük bir sermaye artırımı konusunda onay vermesinin ardından Çin hisselerinin bir bütün halinde ralli yapmasıyla birlikte çarşamba günü yaklaşık 13% yükseliş kaydetti.

● Çin, işlemlere start verilmesinden önce Ant Group’a 1,5 milyar dolarlık sermaye artış onayı verdi. Bu hamle Wall Street’te, birçok ülkenin önde gelen teknoloji şirketlerine yönelik olarak Çin’in iki yılı aşkın süredir uyguladığı düzenleyici kurum baskılarının hafifletilme ihtimalinin bir işareti olarak nitelendirildi.

● Alibaba (BABA), Ant Group’un yaklaşık üçte birini elinde bulundurduğundan, Çin’in en büyük şirketlerinden bazılarına uygulanan yeni mali politikalardan Çinli e-ticaret devinin de faydalanması zaten beklenen bir durumdu.

Özel Haber: Alibaba Hisselerinde Yükseliş Başlıyor mu?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha