Borsa Haberleri

Otomobil Sektöründe Insider Alımları Artıyor

Otomobil Sektöründe Insider Alımları Artıyor
Google News Icon Takip Et

Son günlerde otomobil sektöründe faaliyet gösteren çeşitli şirketlerin üst düzey yöneticileri insider alımları yapmaya başladı. 

📩 Küçük bir not: Bir şirketin çalışanlarının veya imtiyazlı hisse sahiplerinin (yönetim kurulu, genel kurul vb.) şirket hisseleri satın almasına “insider” alımı adı verilir. 

1️⃣Autonation (AN) CEO’su Michael Manley, bu hafta 1 milyon dolar değerinde hisse satın alımı gerçekleştirdi. 

2️⃣ Öte yandan Advance Auto’dan (AAP) altı insider da haziranda şimdiye kadar 17 bin 718 hisse için 1,2 milyon dolar ödedi. Bunlar arasında 9-12 Haziran aralığında 6.145 hisse için 402 bin 145 dolarla en büyük alımlardan birini CEO Douglas Pertz yaptı. 

3️⃣ AutoZone (AZO) yönetim kurulu da geçen hafta 2 milyar dolarlık insider alımını onayladı. CEO Michelle Berninkhof, bu dönemde 217 AutoZone hissesi için 522 bin 179 dolar ödedi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: MarketWatch