BIST Şirket Haberleri

Otokar (OTKAR)’dan BAE’deki Otobüs Bakım İhalesine Teklif

October 5, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Otokar (OTKAR)’dan BAE’deki Otobüs Bakım İhalesine Teklif

Otokar, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı resmi açıklamayla, Birleşik Arap Emirlikleri’nde faaliyet gösteren Roads & Transport Authority (RTA) şirketine, 400 adet 12 metre uzunluğunda dizel tip otobüs tedarik etmeyi amaçlayan ihaleye teklif verdiğini duyurdu. Ama bu sadece otobüslerle sınırlı değil! Teklif, bu otobüslerin 10 yıllık bakım ve servisini de kapsıyor.

📊 Değerlendirme Süreci

İhalenin detaylarına göre, tekliflerin değerlendirilmesinde teknik ve ticari/finansal yeterlilik gibi çeşitli kriterlerin göz önünde bulundurulacağı belirtiliyor. Eğer Otokar bu ihaleyi kazanırsa, konuyla ilgili önemli gelişmelerin kamuoyuna duyurulacağı belirtiliyor.

📅 Gizlilik Meselesi ve Tarih

Burada bir ayrıntıyı göz ardı etmemek gerek: 04.10.2023 tarihinde RTA, tekliflerin içeriği hakkında herhangi bir bilgi vermeden ihaleye katılan tüm şirketlere bilgilendirme yapmış. Bu durum gizlilik açısından endişeler doğurmuş ve Otokar da bu nedenle kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı hissetmiştir.

Otokar (OTKAR)'dan BAE'deki Otobüs Bakım İhalesine Teklif

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP