BIST Şirket Haberleri

Otokar (OTKAR), Türkiye’nin İlk Ağır Sınıf İnsansız Kara Aracını Tanıttı

July 25, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Otokar (OTKAR), Türkiye’nin İlk Ağır Sınıf İnsansız Kara Aracını Tanıttı

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, Türkiye’nin ilk ağır sınıf insansız kara aracı ALPAR’ı IDEF 2023 Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nda ilk kez sergiledi. Fuar, 25-28 Temmuz 2023 tarihlerinde İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

Otokar’ın Standında Neler Var? 🛠️🔍

Otokar, bu önemli fuarda, dünya çapında tanınan askeri araçları ve kule sistemlerini sergiledi. 11 farklı özellik ve çeşitli kabiliyetlere sahip askeri aracının yanı sıra ARMA 8×8 Sürücü Nişancı Eğitim Simülatörünü de kullanıcılarına tanıttı.

Otokar (OTKAR), Türkiye'nin İlk Ağır Sınıf İnsansız Kara Aracını Tanıttı

Otokar ve Aselsan İş Birliği 🤝🔧

Otokar’ın ARMA 8×8 Alçak İrtifa Hava Savunma Aracı ve ARMA 6×6 HPEM Aracı ise fuar boyunca Aselsan standında sergilendi. Bu, Otokar ve Aselsan arasındaki güçlü iş birliğini gözler önüne seren ve Türkiye’nin savunma sanayiindeki yerlileştirme hedeflerini destekleyen bir hamle olarak görülüyor.

Otokar, savunma sanayii alanında Türkiye’nin önemli bir oyuncusu olarak yerli ve milli teknolojilere olan bağlılığını bir kez daha göstermiş oldu. ALPAR gibi yenilikçi ve özgün ürünlerin sergilendiği IDEF 2023, Türkiye’nin savunma sanayiindeki ilerlemesini ve teknolojiye yaptığı yatırımları global arenada gösterme fırsatı sunuyor. 🌍🛡️🇹🇷

Otokar (OTKAR), Türkiye'nin İlk Ağır Sınıf İnsansız Kara Aracını Tanıttı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Foreks