BIST Şirket Haberleri

Otokar (OTKAR), Busworld Türkiye’de Elektrikli Otobüslerini Tanıtıyor

May 29, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Otokar (OTKAR), Busworld Türkiye’de Elektrikli Otobüslerini Tanıtıyor

Türkiye otobüs pazarının aralıksız 15 yıldır lideri olan Koç Holding’in iştiraki Otokar (OTKAR), bu yıl 11’incisi gerçekleşen Busworld Türkiye 2024’te yerini aldı.

Otokar’ın Fuarda Sergilediği Ürünler ve Teknolojiler

Otokar, fuar kapsamında yeni elektrikli otobüs modelleri e-KENT, SULTAN Giga ve CENTRO’nun yanı sıra otonom sürüş özelliklerine sahip e-CENTRO aracını sergileyecek. Ayrıca, şirketin gelişmiş “Bus Monitor” otobüs filo yönetim sistemi de ziyaretçilere tanıtılacak.

Otokar (OTKAR), Busworld Türkiye'de Elektrikli Otobüslerini Tanıtıyor

Satış ve Pazarlama Direktörü Murat Tokatlı’dan Açıklamalar

Şirketin Satış ve Pazarlama Direktörü Murat Tokatlı, Otokar’ın gelişmiş teknolojiye, dayanıklılığa, düşük işletme giderlerine ve yüksek ikinci el değerine sahip ürün gamı ile sektördeki liderliğini sürdürdüğünü vurguladı. Ar-Ge ve inovasyona yapılan yatırımların şirketin başarısını sürdürülebilir kıldığını belirten Tokatlı, Otokar’ın Türkiye otobüs pazarında 15 yıldır lider olduğunu ve Türkiye ile Avrupa’da dördüncü büyük üretici konumunda bulunduğunu ifade etti.

Otokar’ın Pazar ve Müşteri Odaklı Yaklaşımı

Tokatlı, şirketin global ölçekte kazandığı deneyim ve mühendislik kabiliyetiyle, kullanıcı ve yolcu ihtiyaçlarını daima ön planda tuttuğunu belirtti. Otokar’ın, daha hafif ve dayanıklı araçlar geliştirerek operatörlerin işletme maliyetlerini düşürmeyi, düşük emisyonlu araçlarla çevre korumasına katkıda bulunmayı, geliştirilmiş güvenlik önlemleriyle daha güvenli seyahat imkanları sunmayı ve teknolojik çözümlerle taşımacılığı kolaylaştırmayı hedeflediğini dile getirdi.

Otokar (OTKAR), Busworld Türkiye'de Elektrikli Otobüslerini Tanıtıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Otokar