BIST Şirket Haberleri

Otokar 400% Bedelsiz Sermaye Artırım Kararı Aldı

February 14, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Otokar 400% Bedelsiz Sermaye Artırım Kararı Aldı

Bu yıl temettü ödemesi yapmayacağını duyuran Otokar (OTKAR) 400% bedelsiz sermaye artırım kararı aldı.

Şirket Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada;

Kayıtlı sermaye tavanı 100.000.000 TL olmakla birlikte, SPK’nın Kayıtlı Sermaye Sistemi’ndeki “Her tür iç kaynak ile kar payının sermayeye ilave edilmesi suretiyle ve birleşme, bölünme ve benzeri genel kurul kararı gerektiren işlemler neticesinde, her bir tavan kapsamında bir defaya mahsus olmak üzere kayıtlı sermaye tavanı aşılabilir.” hükmüne istinaden, 24.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin, tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle 400% oranında artış ile 96.000.000 TL artırılarak 120.000.000 TL’ye çıkarılmasına karar verdi.

Otokar İç kaynaklardan bedelsiz sermaye artırımının gerçekleştirilmesi ve sermaye artırımında ihraç edilecek paylara ilişkin ihraç belgesinin ve esas sözleşmenin “Sermaye” başlıklı 7. maddesinin tadil tasarısının onaylanması için Sermaye Piyasası Kurulu, Borsa İstanbul A.Ş. ve Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. başta olmak üzere diğer kuruluşlar nezdinde gerekli başvuru ve işlemlerin yapılmasına ilişkin süreci başlattı.

Otokar Bedelsiz Hesaplama

400% beldesiz sermaye artırımına göre portföyünde 1 Otokar hissesi bulunan yatırımcı toplamda 5 hisseye sahip olacak. Bu orana görede hisse düzeltilmiş fiyattan işlem görecek.

Ayrıca bakınız; Bedelsiz Sermaye Artırımı Nedir?

Otokar 400% Bedelsiz Sermaye Artırım Kararı Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu