BIST Şirket Haberleri

Otokar 14. Kez Pazar Lideri Oldu

January 17, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Otokar 14. Kez Pazar Lideri Oldu

Koç Holding bünyesinde yer alan ve sektörünün önde gelen şirketi olan Otokar, 2022’de üst üste 14. kez Türkiye’nin en çok tercih edilen otobüs markası oldu.

7 metreden 21 metreye kadar farklı uzunluktaki otobüsleri ile Türkiye’nin en geniş otobüs ailesine sahip olan Otokar, ticari araçlarda önemli bir başarıya imza attı.

Otokar Ticari Araçlar Genel Müdür Yardımcısı Kerem Erman yaptığı açıklamada,

“2022 yılında yurt içi pazardaki otobüs satışlarımız, önceki yıla oranla yaklaşık 16% arttı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne teslim ettiğimiz 100 adet metrobüs ile şehir içi taşımacılıktaki yükselişimizi istikarlı şekilde sürdürdük. Birçok şehrin toplu taşımada öncelikli tercihleri arasında yer aldık.

Sultan küçük otobüsleri, turizm ve servis taşımacılığının lideri olmaya devam etti ve Otokar sadece Sultan sınıfındaki yurtiçi satışlarını 45% oranında arttırdı. 2022’de ürün ailemize eklediğimiz Centro mikrobüslerimiz kısa sürede kısa mesafeli toplu taşımacılığın gözdesi haline geldi.

Bu başarılar, Otokar’ı 14. kez Türkiye’nin en çok tercih edilen otobüs markası konumuna taşıdı. Geniş ürün gamımız, yaygın satış ağımız, satış sonrası hizmetlerimiz, araçlarımızın yüksek ikinci el değeri ve markamıza duyulan güven ile bir kez daha sektörün öncelikli tercihi olduk.

Satılan her 3 otobüsten 1’i Otokar markasını taşıdı. Tercihini Otokar’dan yana kullanan ve üst üste 14. kez lider olmamızı sağlayan müşterilerimize, mesai arkadaşlarımıza ve tüm iş ortaklarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Otokar 14. Kez Pazar Lideri Oldu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı