Borsa Haberleri

Oracle’ın 3. Çeyrek Büyümesi Olumlu!

March 8, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Oracle’ın 3. Çeyrek Büyümesi Olumlu!

Oracle (ORCL) 3. çeyrek bilançosunu perşembe günü açıklamayı planlıyor. Monness, Crespi, Hardt yatırım kurumu, Oracle’ın 3. çeyrekte pozitif bir büyüme kaydetmesini beklediğini ve önünde “uzun bir pist” olduğunu savunuyor.

● Oracle (ORCL) için “AL” tavsiyesinde bulunan analist Brian White, kaleme aldığı bir yatırımcı bilgilendirme yazısında şu ifadeleri kullandı: “Kanaatimize göre hiçbir şirket ekonomik gerilemeye karşı bağışıklık kazanmamıştır. Ancak Oracle Cloud’un arkasından esen rüzgarın ve hisse fiyatındaki ılımlı değerlemenin, bir nebze de olsa ‘olumsuz senaryo desteği’ sağladığına inanıyoruz.

● White yeni işler almaya devam eden Oracle (ORCL)’ın, 2023 mali yılının başından sonuna kadar toplam organik bulut satış büyümesinde 30%’u aşmasını beklediğini kaydetti.

● Ancak rakiplerinden bazılarının son çeyreklerde daha yavaş büyüme eğilimleri göstermesi Oracle (ORCL)’ı öne çıkarabilir.

Oracle’ın 3. Çeyrek Büyümesi Olumlu!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha