Borsa Haberleri

Oracle’dan Japonya’ya 8 Milyar Dolar Bulut ve Yapay Zekâ Yatırımı

April 18, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Oracle’dan Japonya’ya 8 Milyar Dolar Bulut ve Yapay Zekâ Yatırımı

ABD’li yazılım şirketi Oracle (ORCL), Japonya’da bulut bilişim ve yapay zekâ altyapısına yönelik talebi karşılamak için önümüzdeki 10 yıl içinde 8 milyar dolardan fazla yatırım yapacağını duyurdu.

Oracle’dan yapılan açıklamada, son yatırımın şirketin bulut bilişim hizmeti olan Oracle Cloud Infrastructure’ın (OCI) Japonya’daki ayak izini büyüteceği belirtildi.

Oracle ayrıca ülkedeki operasyonlarını genişletecek ve Japonya merkezli personel ile mühendislik ekiplerini destekleyecek.

Japonya, son dönemlerde teknoloji devlerinden yapay zekâ ve bulut altyapısı kapsamında büyük yatırımlar aldı. Geçtiğimiz haftalarda Microsoft (MSFT), ülkedeki yapay zekâ kabiliyetlerini geliştirmek için 2,9 milyar dolar, Alphabet (GOOGL) de dijital bağlanabilirlik faaliyetleri için Japonya’ya 1 milyar dolar yatırım yapacağını açıklamıştı. 

Oracle’dan Japonya’ya 8 Milyar Dolar Bulut ve Yapay Zekâ Yatırımı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters