Borsa Haberleri

Oracle ve Palantir’den Yapay Zekâlı Bulut Ortaklığı

April 4, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Oracle ve Palantir’den Yapay Zekâlı Bulut Ortaklığı

Yazılım şirketi Oracle (ORCL) ve siber güvenlik devi Palantir (PLTR), dünya çapındaki işletmelere ve hükümetlere bulut ve yapay zekâ çözümleri sunmak için stratejik bir ortaklık kurduklarını açıkladı. 

İkili arasındaki işbirliği, Oracle’ın dağıtık bulut ve yapay zekâ altyapısını Palantir’in yapay zekâ ve karar hızlandırma platformlarıyla birleştirerek kurumsal verimliliği, egemenliği ve rekabet gücünü artırmayı amaçlıyor.

Palantir, Foundry iş yüklerini Oracle Bulut Altyapısına taşıyacak ve Gotham ve AI platformlarının Oracle’ın kapsamlı bulut ağında konuşlandırılmasını sağlayacak. 

Oracle’ın yapay zekâ yeteneklerinin Palantir’in veri entegrasyonu ve karar verme platformlarını güçlendirerek kuruluşlar için kapsamlı bir çözüm sunması bekleniyor.

Palantir’in Yapay Zekâ Platformu (AIP), güvenlik ve güvene odaklanarak farklı veri kaynaklarını ve sistemleri birleşik bir operasyonel resme entegre etmeyi hedefliyor.

Oracle’ın savunma ve istihbarat alanındaki geçmişiyle desteklenen yapay zekâ stratejisinin, Palantir’in yapay zekâ yeteneklerini geliştirerek müşteriler için hızlandırılmış karar alma sürecini kolaylaştırması bekleniyor.

Oracle ve Palantir’den Yapay Zekâlı Bulut Ortaklığı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing