Borsa Haberleri

Oracle ve Google “Bir Yıldız Gibi Parlıyor” – Wedbush

December 9, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Oracle ve Google “Bir Yıldız Gibi Parlıyor” – Wedbush

Wedbush Securities analisti Dan Ives’e göre, Pentagon’un 9 milyar dolar değerindeki yeni “Joint Warfighting Cloud Capability” anlaşmasına dâhil edilen Oracle (ORCL) ve Google (GOOGL) “bir yıldız gibi parlıyor”.

● Ives, çarşamba günü duyurusu yapılan, Amazon (AMZN) ve Microsoftu (MSFT)’un da içinde bulunduğu içeren anlaşmanın Washington için “tek başına en büyük anlaşma”, dört şirket için ise “büyük bir kazanç kapısı” olduğunu ifade etti.

● Bulut bilişimin daha önce Amazon (AMZN) Web Services ile Microsoft (MSFT) Azure arasında yapılan iki atlı bir yarış olarak görüldüğünü hatırlatan Ives, Google (GOOGL) ve Oracle (ORCL)’ın anlaşmadan daha fazla yarar sağladığının altını çizdi.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Müşterilere yazdığı bir bilgilendirme yazısında, “Her iki tedarikçi de bulut çalışmalarında başarılar kaydetti ve son birkaç yıllık süreçte Beltway içinde ve dışında bulut ve büyüme profillerini önemli ölçüde geliştirdi” ifadelerini kullandı.

● Oracle (ORCL), Microsoft (MSFT), Amazon (AMZN) ve Google (GOOGL) hisseleri perşembe günü erken saatlerde yapılan işlemlerde yükseliş kaydetti.

Oracle ve Google “Bir Yıldız Gibi Parlıyor” - Wedbush

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha