Borsa Haberleri

Oracle, Cerner’ı 28,3 Milyar Dolara Alıyor

Oracle, Cerner’ı 28,3 Milyar Dolara Alıyor
Google News Icon Takip Et

Oracle (ORCL), sağlık hizmetleri veri şirketi Cerner (CERN)’ı bekleyen 28,3 milyar dolarlık satın alımı için nihai yasal izin aldı. Anlaşmanın pazartesi günü tamamlanması bekleniyor.

Şirket, düzenleyici süreçteki son adımın şu anda alınan Avrupa Komisyonu onayı olduğunu söyledi.

Oracle, şimdiye kadarki en büyük anlaşma olan bu anlaşmayı geçen yıl aralık ayında duyurmuştu. Bu anlaşma Oracle’ın bir veri hazinesine erişmesini sağlayacak ve daha fazla sağlık hizmeti müşterisini bulut platformuna çekebilecek nitelikte gösteriliyor. 

Cerner, hasta verilerine dayanan üst düzey sağlık bilgi teknolojisi hizmetleri, cihazları ve donanımları üretiyor.

Cerner’ın verileri, Oracle’ın yazılım üreticisinin yapay zeka tabanlı bulut hizmetlerini eğitmesine ve geliştirmesine yardımcı olacak, çünkü şirket, şu anda tüm hizmetlerini bulut bilişim sağlayıcılarına kaydırmaya çalışıyor.

Öte yandan Microsoft (MSFT) gibi teknoloji devleri de, pandemi sırasında bulut tabanlı çözümlere yönelik talebin teşvik ettiği sağlık sektörüne yatırımlarını artırdı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı