Borsa Yorumları

Oppenheimer’ın Temmuz için “AL” Dediği Hisseler

Oppenheimer’ın Temmuz için “AL” Dediği Hisseler
Google News Icon Takip Et

Oppenheimer, yeni bir işlem ayına girmeye hazırlandığımız bir dönemde, piyasanın mevcut koşullarında önümüzdeki 12 ay boyunca daha iyi performans göstereceği düşünülen en iyi hisse fikirlerini açıkladı.

Büyük teknoloji şirketlerinin zirveye ulaşma yarışının hızlandığına şahit olduğumuz haziran ayı, şimdiye kadar borsalar için olumlu geçti diyebiliriz. 

Bu eğilimin Fed’in faiz toplantısına ev sahipliği yapacak olan temmuz ayında nasıl şekilleneceği belirsizliğini korurken, aşağıda Oppenheimer’ın temmuz ayı için favori seçimlerini içeren listesini inceleyebilirsin: 

  • Walmart (WMT)
  • Dick’s Sporting Goods (DKS)
  • Domino’s Pizza (DPZ)
  • Goldman Sachs Group (GS)
  • Viking Therapeutics (VKTX)
  • XPO (XPO)
  • International Flavors & Fragrances (IFF)
  • Monday (MNDY)
  • Broadcom (AVGO)
  • DraftKings (DKNG)

📌 Dünyanın en büyük perakendecisi Walmart, bu yıl yaklaşık 28% artış göstermiş olsa da Oppenheimer, hisselerin hâlâ koşacak yeri olduğuna inanıyor.

Analistler bir notta, pazar payı kazanımlarının devam etme potansiyelini, alternatif gelir akışlarının artan katkısını, şirketin e-ticaret yatırımlarından süregelen faydaları ve uluslararası ayak izinin iyileşmesini uzun vadeli katalizörler olarak değerlendiriyor. Oppenheimer’a göre bu çabalar, şirket için zaman içinde ortalama 4% satış büyümesi ve 4%’ün üzerinde faaliyet geliri artışı sağlamaya yardımcı olacak.

Oppenheimer Walmart için, pazartesi günkü kapanışa göre yaklaşık 9%’luk bir artış ima eden 75 dolar seviyesinde bir hedef fiyata sahip. Dahası, JPMorgan da hisse konusunda oldukça yükselişte: Banka, kısa süre önce Walmart’ın “NÖTR” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltti ve 17%’lik bir artış öngören 81 dolar seviyesinde bir hedef fiyat belirledi. 

📌 Listeye yeni eklenen International Flavors & Fragrances, bu yıl şimdiye kadar yaklaşık 19% artış gösteriyor. Oppenheimer, 116 dolarlık hedef fiyatıyla hissede kazançların devam edeceğini düşünüyor.

Oppenheimer, koku ve gıda bileşenleri şirketinin sektördeki gerilemeden daha güçlü çıktığına ve şirketin stratejisine, verimliliğine ve bilançosunu güçlendirmeye odaklandıkça performansının artması gerektiğine inanıyor. 

Hissenin görünümünde görece az bir yükseliş eğilimi olsa da, Jefferies IFF’i “AL” olarak değerlendiriyor. Analistler, bu yılın ikinci yarısına kadar bileşen endüstrisi hacimlerinde bir toparlanma görmeyi ve ardından gelecek yılın ikinci yarısına doğru daha fazla genişleme görmeyi bekliyor.

📌 Bu yıl 43% yükselmesine rağmen daha yüksek artış potansiyeliyle Broadcom da listeye girdi. Oppenheimer’ın 2.000 dolar seviyesindeki hedef fiyatı, hissenin pazartesi günkü kapanışına göre 25%’lik bir artış öngörüyor. 

Oppenheimer’ın olumlu bakış açısının temelinde, çip üreticisinin sektördeki “stratejik ve finansal açıdan en cazip iş modellerinden birine” sahip olduğu inancı yatıyor.

Analist Rick Schafer, şirketin verimli üretimini ve kazanç artışı ve serbest nakit akışı yaratma potansiyelini beğenmenin yanı sıra, mobil olmayan iş biriminin de güçlü olduğunu düşünüyor.

Bank of America da Broadcom için daha fazla alan görüyor. Pazartesi günü Broadcom’un hedef fiyatını 2.150 dolara yükselten BofA, hissenin “AL” notunu yineleyerek Broadcom’un en iyi hisse seçimi olduğunu söyledi. Banka analistleri, 2024 ve 2026 mali yılları arasında şirketin satış büyümesinin iki katına çıkacağını öngörüyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC