Borsa Haberleri

Oppenheimer’ın 2023 Hisseleri: Microsoft, T-Mobile, Verizon ve Daha Fazlası

December 21, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Oppenheimer’ın 2023 Hisseleri: Microsoft, T-Mobile, Verizon ve Daha Fazlası

Microsoft (MSFT), T-Mobile (TMUS) ve Verizon (VZ), çeşitli sebeplerden dolayı Oppenheimer’ın 2023 için favori gördüğü bulut ve iletişim hisseleri arasında yer alıyor.

● Müşterilerin Amazon (AMZN)’un web hizmetlerinden ve özellikle Azure bulut platformu ile Office 365 paketi üzerinden Microsoft (MSFT) bilgi işlem, ağ, güvenlik ve uygulama paketlerinde tasarruf sağlama olasılığının gün geçtikçe arttığını ifade eden analist Timothy Horan, maliyetleri kısmanın ve müşteri harcamalarının birleştirilmesinin 2023 için ana konu başlıkları olacağını kaydetti.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● “Uzun vadede değerlendirdiğimizde, telekomünikasyon ve kablo ağlarının artık kullanım dışı bırakılacağı böyle bir çalışma ortamında ‘Triple-A’ bulut platformları (AWS, Azure, Alphabet) iletişim ağlarını büyük olasılıkla domine edecek.” diyen Horan, bulut bilişimin yükselişinin, uç bilişimden toplanan verilerin artması nedeniyle yapay zekada yeni uygulamalara ve sürekli iyileştirmelere olanak sağlayacağını da ekledi.

● Horan ayrıca Morgan Stanley tarafından notu yükseltilen T-Mobile (TMUS) ve Verizon (VZ)’un, abonelerinin tasarruf sağlamasına yardımcı olmak adına tek bir kablosuz ağ hizmeti stratejisine geçmek istediğini kaydetti.

● Analist, tıpkı Amazon (AMZN) ve Microsoft (MSFT) için olduğu gibi, artımlı paket hizmetlerden elde edilen kazançlarda hem T-Mobile (TMUS) hem de Verizon (VZ)’un aradığı “yüksek kâr marjlarının” olduğunu vurguladı.

Oppenheimer’ın 2023 Hisseleri: Microsoft, T-Mobile, Verizon ve Daha Fazlası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha