Borsa Haberleri

Oppenheimer, S&P 500’ün Hedef Fiyatını 4.900’e Taşıdı

Ağustos 1, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Oppenheimer, S&P 500’ün Hedef Fiyatını 4.900’e Taşıdı

Oppenheimer’a göre, enflasyon baskılarının azalması yıla iyi bir başlangıç yapan S&P 500 için daha da fazla artış anlamına gelebilir.

Firma, S&P 500’e yönelik yıl sonu fiyat hedefini 4.900’e yükseltti. Söz konusu tahmin, CNBC’nin Piyasa Stratejistleri anketindeki en yüksek seviye ve endeksin dünkü kapanışı olan 4.588 seviyesine göre 6,8%’lik bir artışı temsil ediyor.

Hisseler, şimdiden mükemmel bir yıl geçirdi desek yalan olmaz. Pazartesi günkü kapanışa kadar, S&P 500 2023’te toplam 19,5% değer kazandı. 

Oppenheimer stratejisti John Stoltzfus, “ABD’de enflasyonun düşmeye devam etmesi, FED’in çabalarının 2021’in sonlarından bu yana ve 2022 yılının ortalarına kadar görülen enflasyon seviyelerini sınırlamada etkili olduğunu gösteriyor.” yorumunu yaptı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC