Borsa Haberleri

OpenAI Yönetim Kurulu Değişti: Sam Altman Geri Döndü mü?

OpenAI Yönetim Kurulu Değişti: Sam Altman Geri Döndü mü?
Google News Icon Takip Et

Geçtiğimiz yılın sonunda CEO Sam Altman’ın şirketten aniden kovulmasının ardından yönetimin hem çalışanlar hem de piyasalar tarafından sorgulandığı yapay zekâ şirketi OpenAI’ın yönetim kurulu yenilendi. 

ChatGPT’nin yaratıcısı şirket tarafından yapılan açıklamada, Altman’ın yönetim kuruluna geri döndüğü ve ayrıca üç yeni direktörün de kurulda koltuk kazandığı belirtildi. 

Hukuk şirketi WilmerHale tarafından Altman’ın kasım ayında kovulmasını çevreleyen olaylara ilişkin yürütülen soruşturma da sonuçlandı ve şirket, yeni yönetişim kuralları oluşturdu. Yönetim kurulu, Altman’ın liderliğini oybirliğiyle desteklediğini açıkladı.

Çalışanlar, yatırımcılar ve OpenAI’ın en büyük finansal destekçisi Microsoft (MSFT), Altman’ın geçen yıl görevden alınması karşısında büyük bir şok yaşamıştı.

OpenAI açıklamasında kurula Altman, Bill ve Melinda Gates Vakfı’nın eski CEO’su Sue Desmond-Hellmann, Sony Entertainment’ın (SONY) eski başkanı Nicole Seligman ve Instacart’ın (CART) CEO’su Fidji Simo’nun da aralarında bulunduğu yeni yöneticilerin atandığı duyuruldu. 

Altman yeni yönetim kurulu üyelerini X’te yayınladığı bir paylaşımda “Önümüzde önemli işler var.” notuyla karşıladı. 

Şirketin mevcut yönetim kurulu üyeleri arasında ise Quora’nın CEO’su Adam D’Angelo, eski ABD Hazine Bakanı Larry Summers ve Salesforce’un (CRM) eski eş CEO’su Bret Taylor yer alıyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters