Borsa Haberleri

OpenAI, Yeni GPT-4 Modülünü Anlattı! “İnsan Düzeyinde Performans”

March 15, 2023 • 2 dakika okuma süresi
OpenAI, Yeni GPT-4 Modülünü Anlattı! “İnsan Düzeyinde Performans”

ChatGPT geliştiricisi OpenAI, geliştirdikleri yapay zeka yazılımının son sürümünün üniversite sınavını kazanmakta sorun yaşamayabileceğini söylese yeridir.

● OpenAI salı günü yaptığı açıklamada, yeni GPT-4 Büyük Dil Modeli’nin SAT sınavına girenlerin 90%’ından fazlasından daha yüksek puan alabileceğini duyurdu.

● OpenAI, GPT-4 Modülü’nün; simüle edilmiş SAT okuma testinde 93. yüzdelik dilime, simüle edilmiş SAT matematik sınavında ise 89. yüzdelik dilime girdiğini açıkladı.

● Salı günü yapılan duyuruda, GPT-4’ün birçok “mesleki ve akademik ölçüt” açısından “insan düzeyinde performans” gösterdiği vurgulandı.

● OpenAI, uyumlandırma stratejisinin ikinci aşamasını başlatan bu modülün, yapay zeka sonuçlarını değerlendirmede insanlara yardımcı olmak için de kullanıldığını açıkladı.

● Microsoft (MSFT)’un ocak ayında OpenAI’a “yıllar boyu sürecek milyarlarca dolarlık” bir yatırım planını başlatmasından bu yana OpenAI, yapay zeka pazarının adeta timsali haline geldi.

OpenAI, Yeni GPT-4 Modülünü Anlattı! “İnsan Düzeyinde Performans”

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha