Borsa Haberleri

OpenAI, Time’ı da Eğitim Bünyesine Kattı

OpenAI, Time’ı da Eğitim Bünyesine Kattı
Google News Icon Takip Et

Üretici yapay zekânın en popüler isimlerinden biri OpenAI, ABD’li Time ile şirketin 101 yıllık arşivlerini sohbet robotu ChaptGPT’yi eğitmek amacıyla kullanacağı bir lisans anlaşması imzaladığını açıkladı. 

Anlaşma kapsamında Microsoft (MSFT) destekli şirket, Time’ın eski ve mevcut tüm arşivine erişim sağlayacak. Buna karşılık Time da yeni ürünler oluşturmak ve büyük önem taşıyan geri bildirimler sağlamak için OpenAI’ın teknolojisinden faydalanacak. 

Time anlaşması, OpenAI’ın son aylarda yayıncılar başta olmak üzere medya şirketleriyle yaptığı bir dizi ortaklığın en sonuncusu oldu. Şirket geçtiğimiz aylarda the Financial Times, Fransız gazete Le Monde ve İspanyol medya konglomeratı Prisa Media, News Corp (NWSA) gibi birçok şirketle lisans anlaşmaları imzaladı. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha