Borsa Haberleri

OpenAI, Mart Ayında Yeni Yönetim Kurulunu Açıklayacak

Mart 1, 2024 • 1 dakika okuma süresi
OpenAI, Mart Ayında Yeni Yönetim Kurulunu Açıklayacak

Washington Post’un konuyla ilgili bilgi sahibi bir kişiye dayandırdığı habere göre ChatGPT üreticisi OpenAI, mart ayında yönetim kuruluna yeni üyeler atamaya hazırlanıyor.  

Bu hamle, Microsoft (MSFT) destekli şirketin eski yönetim kurulunun kasım ayında CEO Sam Altman’ı kovmasının ardından başlayan çıkmazı nihayet sona erdirecek.

Hatırlarsan, OpenAI dramasının yaşandığı bu dönemde Microsoft CEO’su Satya Nadella’dan aldığı destekle Altman birkaç gün sonra CEO koltuğuna geri dönmüş ve OpenAI, Salesforce eski eş CEO’su Bret Taylor’ın başkan olduğu yeni bir yönetim kurulu açıklamıştı. 

OpenAI’ın yeni yönetim kurulu o zamandan bu yana teknolojiden güvenlik ve politikaya kadar çeşitli alanlarda uzmanlığa sahip altı üye için aktif bir arayış içinde.

Altman, kasım ayında şirketin dizginlerini geri aldıktan sonra yaptığı açıklamada, Microsoft’un OpenAI’ın yönetim kurulunda oy hakkı olmayan, gözlemci bir pozisyon alacağını söylemişti.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti