Borsa Haberleri

OpenAI, Haftaya Google’a Rakip Arama Motorunu Tanıtacak

May 10, 2024 • 2 dakika okuma süresi
OpenAI, Haftaya Google’a Rakip Arama Motorunu Tanıtacak

ChatGPT’nin yaratıcısı OpenAI, arama motoru denince akla gelen ilk isim olan Google’a rakip olma yolunda, pazartesi günü yapay zekâ destekli yeni arama ürününü duyurmayı planlıyor.

Bloomberg ve Information, Microsoft (MSFT) destekli OpenAI’ın Alphabet’ın (GOOGL) Google’ı ve iyi finanse edilen bir yapay zekâ arama girişimi olan Perplexity ile potansiyel olarak rekabet edecek bir arama ürünü üzerinde çalıştığını belirtti.

Söz konusu duyuru, teknoloji devinin yapay zekâ ile ilgili bir dizi ürünü tanıtmasının beklendiği Google’ın yıllık I/O konferansının salı günü başlamasından bir gün öncesine denk gelebilir.

Bloomberg’e göre OpenAI’ın arama ürünü, amiral gemisi ChatGPT ürününün bir uzantısı ve ChatGPT’nin internetten doğrudan bilgi çekmesini ve alıntıları dahil etmesini sağlıyor. 

Sektör gözlemcileri ChatGPT’yi uzun zamandır çevrimiçi bilgi toplamak için bir alternatif olarak adlandırıyor ancak platform, internetten doğru ve gerçek zamanlı bilgi sağlamakta zorlanıyor. OpenAI daha önce ücretli aboneler için Microsoft’un Bing’i ile bir entegrasyon sağlamıştı. 

OpenAI, Haftaya Google’a Rakip Arama Motorunu Tanıtacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters