Borsa Haberleri

OpenAI Geliri İki Kat Artarak 3,4 Milyar Dolara Yükseldi

OpenAI Geliri İki Kat Artarak 3,4 Milyar Dolara Yükseldi
Google News Icon Takip Et

The Information’ın CEO Sam Altman’ın açıklamalarına dayandırdığı bir haberine göre, Microsoft (MSFT) destekli üretici yapay zekâ girişimi OpenAI, yıllıklandırılmış gelirini iki kattan fazla artırarak 3,4 milyar dolara taşıdı. 

Haber kaynağı, gelirin büyük çoğunluğunun aboneliklerden geldiğini, kalan 200 milyon doların ise Microsoft’un OpenAI modellerini Azure müşterilerine sattığında OpenAI’ın aldığı paydan geldiğini ekledi.

Ayrıca habere göre bu rakam, geçen yılın sonlarında görülen 1,6 milyar dolar ve Ağustos 2023’teki 1 milyar doların oldukça üzerinde geldi.

2022’nin sonlarında dünyayı kasıp kavuran yapay zekâlı sohbet robotu ChatGPT, App Store ve Google Play’de rutin olarak en iyi ücretsiz uygulamalar arasında yer alıyor.

Dahası Apple (AAPL), haftalar süren spekülasyonların ardından bu hafta OpenAI’ın en yeni büyük dil modeli ChatGPT-4o’yu Siri sesli asistanına entegre edeceğini resmen duyurdu.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha