Microsoft

OpenAI Dramasında Yeni Gelişme: Sam Altman Geri Dönüyor!

Kasım 22, 2023 • 2 dakika okuma süresi
OpenAI Dramasında Yeni Gelişme: Sam Altman Geri Dönüyor!

Hafta sonu OpenAI’ın (eski) CEO’su Sam Altman’ın, yönetim kurulu tarafından online bir toplantı üzerinden kovulması gündeme damga vurmuştu. Herkes Microsoft (MSFT)’un CEO’su Satya Nadella’nın pazartesi günü yaptığı açıklamayla bu dramanın sona erdiğini düşünmüştü. Ta ki bugüne kadar…

Yapılan yeni açıklamaya göre Sam Altman, şirketi yeni bir yönetim kurulunun denetimi altında yönetmek üzere geri dönmeye hazırlanıyor.

“Dönmeyi Dört Gözle Bekliyorum”

Sam Altman; “prensip anlaşması” kapsamında; eski Salesforce CEO’su Bret Taylor’ın başkanlığında, eski ABD Hazine Bakanı Larry Summers ve mevcut OpenAI yönetim kurulu üyesi Adam D’Angelo’dan oluşan yeni bir yönetim kurulunun denetimi altında görev yapacak. 

Altman, X’te (eski adıyla Twitter’da), OpenAI’ı seviyorum ve son birkaç günde yaptığım her şey bu ekibi ve misyonunu bir arada tutmaya hizmet etti. Pazar akşamı Microsoft’a katılmaya karar verdiğimde bunun benim ve ekip için en iyi yol olduğu çok açıktı. Yeni yönetim kurulu ve Satya Nadella’nın da desteğiyle OpenAI’a dönmeyi ve Microsoft ile güçlü ortaklığımızı geliştirmeyi dört gözle bekliyorum. açıklamasında bulundu.

OpenAI Dramasında Yeni Gelişme: Sam Altman Geri Dönüyor!

Altman, OpenAI kurucu ortağı Greg Brockman’ın yanı sıra şirketin liderlik ekibiyle birlikte “anahtar” rollere sahip olduğunu da sözlerine ekledi.

MSFT CEO’sundan Tam Destek

Sam Altman’ın bu açıklamasından sonra Microsoft CEO’su Satya Nadella’dan yanıt gecikmedi. Altman’ın açıklamasını alıntılayarak Nadella, “OpenAI yönetim kurulundaki değişiklikler bize cesaret verdi. Bunun daha istikrarlı ve etkili yönetime giden yolda ilk önemli adım olduğuna inanıyoruz.ifadelerini kullandı.

OpenAI Dramasında Yeni Gelişme: Sam Altman Geri Dönüyor!

Sosyal Medya Durur mu…

OpenAI dramasındaki bu yeni gelişme tabii ki sosyal medyada da karşılık buldu. Altman ve Nadella’ya destek mesajları yağarken gündeme bomba gibi düşen bu dramaları tiye alanlar da oldukça fazlaydı. 

OpenAI Dramasında Yeni Gelişme: Sam Altman Geri Dönüyor!

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Financial Times, Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti