Borsa Haberleri

OpenAI, Cihazları Kontrol Edebilen Bir Yazılım Geliştiriyor

February 8, 2024 • 1 dakika okuma süresi
OpenAI, Cihazları Kontrol Edebilen Bir Yazılım Geliştiriyor

Popüler ChatGPT sohbet robotunun arkasındaki OpenAI, kullanıcıların cihazlarını kontrol edebilen ve karmaşık görevleri otomatikleştirecek bir tür yazılım üzerinde çalışıyor.

The Information’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre söz konusu yazılım, bir dizi şirket hakkında kamuya açık verileri toplamak, güzergahlar oluşturmak veya uçak bileti rezervasyonu yapmak gibi internet tabanlı görevleri yerine getirecek.

Genellikle “ajan” olarak adlandırılan yeni asistanlar, bir insan tarafından komut verildiğinde, yakın denetime ihtiyaç duymadan daha karmaşık kişisel ve iş görevlerini yerine getirmeyi vaat ediyor.

Microsoft (MSFT) destekli şirket, ChatGPT sohbet robotunu 2022’nin sonlarında piyasaya sürdüğünden bu yana çeşitli şirketler de üretici yapay zekâ faaliyetlerini artırmış ve teknoloji sektörü genelinde bir üretici yapa yzekâ patlamasına yol açmıştı.

OpenAI, Cihazları Kontrol Edebilen Bir Yazılım Geliştiriyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters